Kontakta oss

Har du några frågor om våra lösningar eller produkter? Eller vill du veta mer om användningen av produkter eller lämna en underhållsförfrågan?

Lämna oss en kontaktförfrågan och vi kommer att kontakta dig.

Verksamhets­ställen

Helsingfors

Hyvlerivägen 11 A, 4.tr
FI-00380 Helsingfors

+358 (0)207 414 680
ewq@ewq.zone

EWQ Stockholm address

Stockholm

7 A Posthuset
Vasagatan 28
SE-111 20 Stockholm

+46 (0)8 89 25 00
sverige@ewq.zone

Fakturerings­information

Eaddress 003710394197
Service ID E204503 (OpusCapita Group Oy)
VAT FI10394197

Eurosec Oy
PL 67652
00021 Laskutus
VAT: FI10394197
PDF-räkning: laskutus@ewq.zone
Vid frågor om faktura, kontakta: invoice@ewq.zone

EWQ Sverige Ab
PO BOX 2453
SE-111 75 Stockholm
VAT: SE559121274001
PDF-räkning: faktura@ewq.zone
Vid frågor om faktura, kontakta: sverige@ewq.zone

Team

Format för e-post är namn@ewq.zone
Janne Mansikkamäki
Key Account Manager
+358 50 469 9328 janne@ewq.zone
Teemu Takanen
Key Account Manager
+358 40 553 3588 teemu@ewq.zone
Kari Keränen
Kari Keränen
Key Account Manager
+358 50 500 3539 kari@ewq.zone
Juha Kurki
Consultant
+358 50 409 0391 juha@ewq.zone
Stefan Björklund
Head of Sales & Marketing
+358 40 522 4465 stefan@ewq.zone
Linda Clevesjö
Business Development Manager (EWQ Sverige)
+46 70 307 12 88 linda@ewq.zone
EWQ_picture_coming_soon
Torbjörn Hällström
Key Account & Sales (EWQ Sverige)
+46 70 307 12 89 torbjorn@ewq.zone
Sanni Siilin
Marketing & CSR Coordinator
+358 40 745 5060 sanni@ewq.zone
Anton Sinervo
Anton Sinervo
Customer Support Coordinator
+358 50 472 2059 anton@ewq.zone
Sanna Paavola
Head of Customer Support
+358 41 501 4045 sanna@ewq.zone
Kristoffer Sandström
Kristoffer Sandström
Head of Service
+358 40 511 8633 kristoffer@ewq.zone
Nico Gustafsson
Maintenance Manager
+358 40 085 0338 nico@ewq.zone
Kimmo Kivimo
Kimmo Kivimo
Service & Installation
+358 50 561 7930 kimmo@ewq.zone
Jaakko Lepola
Service & Maintenance Coordinator
+358 50 460 4242 jaakko@ewq.zone
EWQ_picture_coming_soon
Pirjo Matikainen
Production & Logistics Coordinator
+358 50 344 3453 pirjo@ewq.zone
Miska Saulivaara
Development Manager
+358 50 445 0540 miska@ewq.zone
Evgeny Volkov
Development Manager (Software)
+358 40 670 1148 evgeny@ewq.zone
EWQ_picture_coming_soon
Toni Nimell
DevOps Engineer
toni@ewq.zone
Binh Bui
Binh Bui
Software Developer
+358 50 477 3965 binh@ewq.zone
EWQ_picture_coming_soon
Kevin Pakalén
Fullstack Developer
+358 50 479 9465 kevin@ewq.zone
Helena Mäkinen
Financial Manager
+358 50 548 1111 helena@ewq.zone
Stefan Svanljung
COO
+358 50 441 8844 svanne@ewq.zone
Fred Westerholm
CBO
+358 40 550 0447 fred@ewq.zone
Sampo Brisk
CEO, Head of ESG
+358 50 362 9589 sampo@ewq.zone